בריאות שמלות ערב
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית סרטן סרטן המעי הגס סרטן מעי הגס - מקבץ מחקרים חדשים מהעולם
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  סרטן מעי הגס - מקבץ מחקרים חדשים מהעולם

  בריאות מאמרים כתבות מניעת סרטן מעי הגס דם סמוי בצואה שמן דגים סידן בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן המעי קולונוסקופיה וירטואלית בריאות רפואה
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית
  סרטן מעי הגס - מקבץ מחקרים חדשים מהעולם

  גזר טבעי, שאינו מבושל, מסייע במניעת סרטן המעי הגס
  תוצאות מחקר שפורסם בעיתון האנגלי "הכימיה של החקלאות והמזון" הוכיחו כי רכיב מיוחד הנמצא בגזר טבעי בלבד מסייע במניעת סרטן המעי הגס ובהפחתת הסיכון לחלות במחלה. מבצעי המחקר, חוקרים מאוניברסיטת ניוקאסל שבאנגליה ואוניברסיטת דרום דנמרק, גילו כי מדביר מזיקים הנקרא "פלקרינול" – Falcarinol, המצוי בגזר באופן טבעי, ומסייע בהגנה על שורשי הצמח מפני מחלות פטרייתיות, עוזר למניעת סרטן המעי הגס. ה"פלקרינול" יעיל אך ורק כאשר אוכלים את הגזר הטבעי מבלי שעבר תהליך של בישול, אפיה או טיגון, היות והפלקרינול רגיש לחום. חשוב לציין כי הפלקרינול מצוי בשורשי סלרי, פטרוזיליה וירקות טבעיים נוספים, ולכן רצוי לשלב אכילת גזר אחד ליום עם ירקות ופירות נוספים. מר מורטן לארסן, מנהל המחקר, בשיתוף עם המועצה הדנית למדעי החקלאות מנסים לפתח שיטות חדישות באמצעותן ניתן לייצר גזר עשיר בפלקרינול. מחקר זה מתפרסם לרגל חודש המודעות לסרטן המעי הגס המתקיים בישראל בחודש מרץ במקביל לחודש המודעות הבינלאומי שיצוין בכל רחבי העולם. במהלך חודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן מסע הסברה נרחב המתמקד בחשיבותו המכרעת של הגילוי המוקדם.

  סידן יכול למנוע סרטן מעי הגס בקרב נשים
  חוקרים באוניברסיטת מיניסוטה מצאו כי תזונה עשירה בסידן יכולה לסייע במניעת סרטן המעי הגס בקרב נשים. בנוסף, הוכח כי נשים הנוטלות תוספי סידן, ומעלות את רמת הסידן בגופן, מורידות את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס אף יותר מאלו המקבלות סידן ממקורות תזונתיים בלבד. במעקב לאורך 8.5 שנות מחקר, נמצא כי מתוך 45 אלף נשים, 482 פיתחו סרטן המעי הגס. בקרב נשים שצרכו מדי יום 800 מ"ג סידן ומעלה, חלה ירידה של 26% בסיכון לחלות בסרטן המעי הגס, לעומת נשים שצרכו פחות מ – 530 מיליגרם סידן ביום. נשים שצרכו מעל 412 מ"ג סידן ממקורות תזונתיים, ונטלו יותר מ- 800 מ"ג תוספי מזון רמת הסיכון לסרטן המעי הגס ירדה ל- 46%. יש להדגיש כי אחוז הירידה בסיכון לחלות בסרטן המעי הגס נמדד בהתאם לכמות סידן נצרכת, ללא קשר למקורו. חומצות המרה הנוצרות בזמן עיכול השומן גורמות לגירוי דופן המעי הגס. השערת המחקר המדעית היא שהסידן מנטרל את חומצות המרה וכתוצאה מכך מונע את גירוי דופן המעי. גירוי דופן המעי הגס עשוי להיות אחד הגורמים לסרטן המעי הגס בטווח הרחוק. השערה נוספת מניחה כי סידן פועל על נתיבים ביוכימיקליים המווסתים את גדילתם של התאים ובאמצעותם לקבוע אם ייהפכו לסרטניים אם לאו. המחקר פורסם בגיליון ינואר 2005 בעיתון "הסרטן, אפידמיולוגיה, ביו מרקרים ומניעה". מחקר זה מתפרסם לרגל חודש המודעות לסרטן המעי הגס המתקיים בישראל בחודש מרץ במקביל לחודש המודעות הבינלאומי שיצוין בכל רחבי העולם. במהלך חודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן מסע הסברה נרחב המתמקד בחשיבותו המכרעת של הגילוי המוקדם.

  עישון מגדיל את הסיכון לפוליפים במעי הגס
  בכנס ה - 69 של האסיפה המדעית של הקולג` האמריקאי לגסטרואנטרולוגיה הוצג מחקר הצביע על כך שעישון מעלה את הסיכון להתפתחות גידולים טרום סרטניים (פוליפים) במעי הגס. חוקרי "Our Lady of Mercy Medical Center" בדקו 157 איש, בגילאי 55, את הקשר בין פוליפים במעי הגס, תזונה, הרגלי שעות הפנאי, עישון ונטילת תרופות. במחקר נמצא כי מעשנים נמצאו בסיכון גבוה יותר לפתח פוליפים טרום סרטניים, רבים וגדולים יותר במעי הגס מאשר לא מעשנים. על פי בחישוב מיוחד שנעשה במהלך המחקר הוכח כי בכל שנה נוספת של עישון, עולה רמת הסיכון לפתח גידול טרום סרטני ב- 4% נוספים!

  קפה יכול להגן מפני התפתחות סרטן המעי הגס
  צוות מדענים גרמנים בראשות ד"ר תומס הופמן קובע כי מרכיב מסוים הנמצא בקפה, הנקרא מיטילפירידניום methylpyridinium, יכול למנוע התפתחות סרטן המעי הגס. קפה חזק, כגון אספרסו, מכיל פי 2-3 מכמות החומר המצויה בקפה חלש עד בינוני בחוזקו. כמו כן, מרכיב אנטי סרטני זה התגלה בקפה נטול קפאין ובסוגים שונים של קפה נמס. המחקר פורסם בעיתון החקלאות והכימיה של המזון. האגודה למלחמה בסרטן, מסתייגת מיישום מסקנות המחקר, היות ועל אף אפשרות השפעת הקפה על מניעת סרטן המעי הגס, הוא מכיל חומרים אחרים מזיקים ואין לראות במחקר זה משום המלצה לציבור, להרבות בשתיית קפה כאמצעי למניעת סרטן, שכן לשתיית קפה מרובה עלולה להיות השפעה שלילית על הבריאות. מחקר זה מתפרסם לרגל חודש המודעות לסרטן המעי הגס המתקיים בישראל בחודש מרץ במקביל לחודש המודעות הבינלאומי שיצוין בכל רחבי העולם. במהלך חודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן מסע הסברה נרחב המתמקד בחשיבותו המכרעת של הגילוי המוקדם.

  שמן דגים יכול למנוע התפתחות סרטן המעי הגס
  במחקר חדש שבוצע על ידי חוקרים מאוניברסיטת טקסס ופורסם בעיתון "מחקר הסרטן" עולה כי שמן דגים יכול לסייע בהפחתת הסיכון לסרטן המעי הגס. החוקרים, טיפלו בחולדות בעזרת מרכיבים פעילים שונים הקיימים בשמן דגים, ומצאו כי מרכיב ה-N-3 PUFA, בעל השפעה הגנתית על רירית המעי הגס ולכן מונע שלבים ראשוניים בהתפתחות סרטן המעי הגס. ההגנה על רירית המעי נובעת, ככל הנראה, מהשפעה גנטית של מרכיב זה על תאי הרירית והודגמה בהצלחה על ידי החוקרים. מחקר זה מתפרסם לרגל חודש המודעות לסרטן המעי הגס המתקיים בישראל בחודש מרץ במקביל לחודש המודעות הבינלאומי שיצוין בכל רחבי העולם. במהלך חודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן מסע הסברה נרחב המתמקד בחשיבותו המכרעת של הגילוי המוקדם.

  על הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן מעי הגס

  • בדיקה לגילוי דם סמוי בצואה
  בדיקה פשוטה ולא פולשנית המומלצת לכלל האוכלוסייה מגיל 50 אחת לשנה עד לגיל 75. הבדיקה ניתנת חינם בכל קופות החולים. מטרת הבדיקה לגלות עקבות של דם בצואה שאינו נראה לעין. הופעת דם סמוי בצואה יכולה גם לגלות נוכחות של גידול קדם ממאיר (פוליפ - אדנומה) או גידול. אם נתגלה פוליפ שעדיין לא הפך לממאיר ניתן לכרות אותו באמצעות קולונוסקופיה, ובכך להקטין את הסיכון לפתח סרטן המעי הגס בעתיד. גם אם נתגלה גידול ממאיר בבדיקה, הוא מתגלה בד"כ בשלב מוקדם,דבר המקטין את התמותה ב- 30%. תוצאות בדיקה המעידות על הימצאות גידול, מתקבלות רק אם הגידול אמנם מדמם ביום שבו מתבצעת הבדיקה, לכן היא מתבצעת במשך שלושה ימים רצופים. ניתן לגלות באמצעות עקבות של דם בצואה כ - 50% של הפוליפים הגדולים, או הגידולים הממאירים. לכן יש צורך לבצע בדיקות עוקבות אחת לשנה, כדי לוודא שאין סימני דימום בתוך הצואה.

  המועצה הלאומית למניעה, איבחון וטיפול במחלות ממאירות, במשרד הבריאות, ממליצה לאוכלוסיה הכללית הנמצאת בסיכון רגיל, על ביצוע בדיקה לנוכחות דם סמוי בצואה, מדי שנה מגיל 50 שנה. המלצה זו קיבלה אישור כל הגורמים המעורבים בתחום בישראל בישיבת קונצנזוס ארצית שנערכה בחודש דצמבר 1997, וקיבלה אישור בישיבתה ב- 21.1.2003, אישור התואם את החלטת הדיון שנערך ע"י ארגון הסרטן הבינלאומי, ה- UICC באוסלו, יוני 2002. הבדיקה כלולה בסל השירותים של קופות החולים, וניתנת חינם.

  בדיקות נוספות:
  • בדיקת פי הטבעת באצבע
  בדיקה המתבצעת באנשים מגיל 50 ומעלה. היא מאפשרת לרופא למשש את הגידול כאשר הוא ממוקם בטווח האצבע הבודקת.

  • הסתכלות ישירה אל תוך המעי עצמו – סיגמואידוסקופיה או קולונוסקופיה
  הבדיקה מתבצעת דרך הסתכלות בחלל המעי תוך שימוש במכשירים אופטיים שונים. על דור המכשירים המודרניים נמנים האנדוסקופים הגמישים - הפיבר-אופטיים. לקטגוריה זו שייכים:
  הסיגמואידוסקופ הגמיש - המאפשר בדיקה בעומק של עד 60 ס"מ מפי הטבעת. בדיקה זו גורמת לאי נוחות מסויימת לנבדקים, אך אינה גורמת סבל. הבדיקה מחייבת הכנה מוקדמת עם חוקן, ונמשכת דקות ספורות. בדיקה זו מאפשרת לגלות גידולים במעי הגס, ומאפשרת לקיחת דגימה לבדיקה פתולוגית, או כריתת הפוליפ.
  הקולונוסקופ - הוא מכשיר ארוך וגמיש המאפשר לבדוק את המעי הגס לכל אורכו. זו בדיקה מהימנה ביותר, המבוצעת במכונים הגסטרואנטרולוגים בארץ. אין היא מחייבת אישפוז, אך מצריכה הכנה מוקדמת על-ידי חוקני ניקוי. לפני הבדיקה נותנים חומר טשטוש והבדיקה נמשכת כ- 10 עד 20 דקות. יתרונה על-פני כל הבדיקות האחרות הינו בבדיקה של כל המעי הגס לאורכו, ובאפשרות לכרות גם פוליפים שפירים ללא קושי, כדי למנוע את התפתחותם לגידולים סרטניים.

  בדיקות אלה מבוצעות בד"כ על פי המלצת הרופא לקבוצות בסיכון גבוה, או כחלק מתהליך האיבחון, כאשר מתעורר חשד למימצא כלשהו.

  בשנים האחרונות יש הממליצים על ביצוע בדיקה זו כבדיקת סקר לגילוי מוקדם גם לקבוצות בסיכון רגיל, אחת ל - 10 שנים מגיל 50. יחד עם זאת, אף מדינה עד כה לא החליטה על עריכת בדיקת סקר ארצית באמצעי בדיקה זה.

  • צילום רנטגן – חוקן בריום בשיטת "הניגוד הכפול" וקולונוסקופיה וירטואלית (קולונוגרפיה)
  חוקן בריום הינו בדיקה הכרוכה בהחדרה של מעט בריום עם תוספת אויר, היוצרים שכבה עדינה של חומר ניגודי על דופן המעי, ומאפשרים גילוי פגמים קטנים יחסית. כך ניתן להבחין בחסימות, או בבליטות העלולות להיות גידולים. בדיקה זו פחות מדוייקת מקולונוסקפיה לצורך איבחון גידולים קטנים, ואינה מאפשרת לקיחת דגימות לבדיקות פתולוגיות, או כריתת פוליפים. אם מסיבה טכנית לא ניתן לבצע קולונוסקופיה שלמה של המעי, ניתן להשלים את הבדיקה על-ידי צילום רנטגן בשיטת "הניגוד הכפול". בדיקה זו נעשית רק על פי הפניית רופא.
  לאחרונה הוכנסה לשימוש רנטגנאי `קולונוסקופיה וירטואלית`, שהיא בדיקה של כל המעי, תוך שימוש במכשיר C.T., שאיננה מחייבת טשטוש, אולם מחייבת הכנת המעי ע"י חוקנים. בדיקה זו נמצאת בשלבי בדיקה ראשוניים בארץ על מנת לקבוע את יעילותה לעומת אמצעים אחרים.

  להלן עמדת האגודה למלחמה בסרטן בנושא זה: "קולונוסקופיה וירטואלית הינה שיטה חדשה, הנמצאת בשלבי בדיקה. שיטה זו אינה מקובלת עדיין בעולם כאמצעי לבדיקת סקר לגילוי מוקדם. ההנחיות המקובלות כיום הן לשימוש בשיטה זו בנבדקים בהם קולונוסקופיה רגילה נכשלה או בנבדקים בעלי סיכון לביצוע קולונוסקופיה רגילה בשל גילם או מצבם הבריאותי. עם התבססות הניסיון והמחקר, אנו צופים לבדיקה זו יהיה מקום חשוב".
  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן