בריאות שמלות ערב
בריאות
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית דיאטה ותזונה תזונה כללי אחרי החג פוצחים בדיאטה. איך מורידים במשקל וחוזרים לעצמנו ?
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  אחרי החג פוצחים בדיאטה. איך מורידים במשקל וחוזרים לעצמנו ?

  אחרי החג פוצחים בדיאטה. איך מורידים במשקל וחוזרים לעצמנו ?
  בריאות תזונה דיאטה, אחרי החג פוצחים בדיאטה. איך מורידים במשקל וחוזרים לעצמנו ? על תזונה דיאטה
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית

  דיאטת הק.ס.ם – ד"ר טל שחר N.D.

   

  מתקפת הגפילטע-פיש והחרוסת מאחורינו. חג הפסח חלף עבר לו והותיר אותנו עם "צמיגים" מיותרים, רגשות-אשם והחלטה נחושה : אחרי החג פוצחים בדיאטה. . איך מורידים במשקל וחוזרים לעצמנו ?

  ד"ר טל שחר, מומחית בתזונה טבעית ומפתחת דיאטת הק.ס.ם, עושה לנו "סדר" אחרי החג...

   

  ק.ס.ם על שום מה ? – התפריט שיעשה עבורכם את השינוי הינו תפריט טבעי, בריא ומאוזן, מופחת קמח, סוכר, מלח ומוצריהם.

   

  אנו נראים כמו שאנו אוכלים – ג'אנק-פוד גורם לעודף-משקל, לרמת-אנרגיה נמוכה ולמצב-רוח ירוד ובמצבים חמורים אף למחלות שונות. אדם המקפיד על תזונה בריאה, נראה ומרגיש חיוני ונמרץ יותר, הדבר ניכר בעורו, בשיערו, בציפורניו ובשיניו וכולו מקרין בריאות.

   

  דיאטות "כסאח" גורמות להשמנה - רוב האנושות מנהלת מלחמה יום-יומית בקילוגרמים העודפים וגם בקרב המאושרים שמצליחים להפחית ממשקלם – 97% ישובו למשקלם המקורי ואף למשקל גבוה יותר (אפקט ה"אקורדיון" הידוע). הדבר נובע ממנגנון "התייעלות": הגוף נכנס ל"מצב חסכון" בו הוא מסתפק לקיומו בכמות קלוריות קטנה יותר מאשר לפני הדיאטה. לכן, דיאטות "כסאח" אינן יעילות לטווח הארוך ומשיגות בדיוק את התוצאה ההפוכה. רק כאשר מפסיקים לעשות דיאטה ומאמצים תזונה בריאה כאורח-חיים, מצליחים לרזות באמת ולשמור על התוצאות לאורך-זמן, ללא רעב וסבל. דיאטת הק.ס.ם קלה לאימוץ כדרך-חיים וניתן ליישם את עקרונותיה ולמצוא בקלות מה לאכול בכל מקום, גם מחוץ לבית.

   

  לכל אדם יש "משקל טבעי" – בדיוק כמו שכל אדם צומח לגובה מסוים שהקוד הגנטי והתנאים הסביבתיים מכתיבים, כך יש לכל אחד מאיתנו משקל "טבעי" שגופו שואף להגיע אליו ולשמור עליו.

  כאשר אוכלים נכון, הגוף מגיע למשקלו הטבעי ו"מתביית" עליו ללא קושי.

   

  יש אנשים שמכורים לפחמימות - אכילת פחמימות יוצרת בגוף באופן נורמלי את התהליך הבא : לאחר האוכל, הסוכרים נספגים במהירות בזרם הדם ומעלים בו את רמת הגלוקוז (הוא האנרגיה המתקבלת מהפחמימות). כתוצאה מכך, נגרם שיחרור מוגבר של הורמון האינסולין, שתפקידו להכניס את הגלוקוז מהדם לרקמות הגוף השונות (הכבד, השרירים ותאי השומן). כשתאי-הרקמות סופגים את הגלוקוז, רמת האינסולין בדם צונחת. ירידה זו גורמת לשיחרור סרוטונין מהמוח– חומר כימי ממשפחת האנדורפינים, הגורם להרגשת שובע. האינסולין קרוי גם "הורמון הרעב" כי כשרמתו בדם עולה – הוא מדרבן לאכילה. לאחר כמה שעות, שוב ישתנה בדם היחס בין אינסולין לגלוקוז והגוף יקבל איתות לאכול שוב. אצל אדם המכור לפחמימות, משתחרר לאחר האכילה הרבה יותר אינסולין מהדרוש. גודש זה פוגע בתאים שאמורים לקלוט את הגלוקוז ומפריע לספיגה התקינה (תופעה הקרויה "עמידות לאינסולין"). בדם נשאר עודף אינסולין ולכן לא מופרש סרוטונין ולא מופיעה תחושת-שובע. הגוף נכנס למעגל-קסמים של "נישנוש" מתוקים אינסופי : כאשר אוכלים עוד פחמימות – משתחרר עוד אינסולין והרעב... גובר. ככל שהתקפי הרעב גוברים, הגוף מאחסן את עודפי הגלוקוז (האנרגיה) בקלות רבה יותר – ברקמת השומן (כי שם הוא לא יכול לגרום נזק) ונגרמת השמנה.

   

  יש פחמימות "מזיקות" ופחמימות "מזיקות פחות" – את הפחמימות ניתן לסווג ע"י אינדקס (מדד) גליקמי. האינדקס הגליקמי הוא המהירות שבה מתעכל המזון בגוף והופך לגלוקוז. ככל שקצב הפירוק מהיר יותר – המדד גבוה יותר – הפחמימה "ממכרת" יותר וצריך להימנע מאכילתה ככל האפשר. מזונות עמילניים כגון תפוחי-אדמה ובטטות, הם פחמימות בעלות אינדקס גליקמי גבוה ויש להימנע מאכילתם. מחקרים מסויימים הוכיחו כי תפריט המבוסס על מזונות בעלי מדד גליקמי נמוך, תורם להסדרת המחזור החודשי אצל נשים הסובלות מתסמונת השחלה הפוליציסטית הגורמת למחזור לא סדיר.

   

  צריכת נתרן גורמת לעלייה במשקל1 גרם של מלח נתרני (אותו מלח שולחן שאנו ממליחים בו את האוכל עוד לפני שטעמנו) גורמת לאגירת 1 ליטר נוזלים בגוף (שהם 1 ק"ג במשקל !) למשך 24 שעות. אמנם, העלייה במשקל, מקורה בנוזלים, אך הגוף נמנע בתקופה זו משריפת שומנים ונראה "נפוח". סיבה נוספת להשמנה היא שהמזונות המעובדים מכילים הרבה "משפרי-טעם" ו"נותני-טעם" – תבלינים ורטבים המכילים מלח וגורמים לאוכל להיות טעים "מדי" כך שנצרוך ממנו הרבה מעבר לדרוש. להורדת המלח מהתפריט יש גם ערך מוסף - לאחר מספר ימים בלוטות-הטעם מתעוררות לחיים ואנו חוזרים להרגיש את הטעם האמיתי של המזון. לכן, יש להעדיף מזונות דלים בנתרן (עד 200 מ"ג נתרן לכל 100 גרם מוצר).

   

  גם אכילת דגנים גורמת לאגירת נוזלים מרובה – הדגנים (חיטה, שעורה, שיפון, תירס, אורז, דוחן, כוסמת ושיבולת-שועל) וכמובן כל דברי המאפה המכילים קמח, כגון : לחם, פיתות, פסטות, עוגות ודגני-בוקר, גורמים ל"התנפחות" כתוצאה מאגירת-נוזלים ברקמות הגוף. חלק מהדגנים מכילים גלוטן, שהוא חומר מעורר-אלרגיות הגורמות לבעיות-עיכול גם בחלקים נרחבים של האוכלוסיה שאינם מוגדרים כחולי-צליאק מובהקים. בדיאטה נטולת דגנים, מושגת ירידה מהירה במשקל בעיקר כתוצאה מאיבוד הנוזלים שנאגרו בגוף.

   

  יש מזונות ש"פותחים את התיאבון" – עליהם נמנים המזונות המתוקים, ג'אנק-פוד (עתיר-קלוריות אך אינו משביע ובעל איכות תזונתית נמוכה), מזונות מתובלים, משקאות דיאט (המכילים ממתיקים מלאכותיים) ומשקאות או מזונות המכילים קפאין (קפה, תה, קוקה-קולה, קקאו, שוקולד). גם ממזונות אלה יש להימנע ככל האפשר.

   

  אכילת חלבונים יוצרת תחושת שובע ארוכת-טווח – לעומת הפחמימות, ארוחה עשירה בחלבונים, יוצרת תחושת-שובע למשך זמן ארוך יותר, ללא נפילות-סוכר וללא התקפי-תשוקה למתוק. בנוסף, כמות הקלוריות הדרושה לעיכול החלבון גבוהה יותר מהכמות הדרושה לעיכול פחמימות (כך בעצם, אכילת חלבונים גורמת לגוף לשרוף יותר קלוריות). כמו-כן, מחקרים אחרונים מצאו קשר בין כמות הסידן הגבוהה שבמוצרי –החלב לבין הרזייה מהירה יותר.

   

  מזון טבעי חי (Raw Food) שלא עבר חימום פחות משמין ממזון מבושל – מזון חי שלא חומם/בושל/נאפה (פירות וירקות טריים - לא מבושלים, אגוזים וגרעינים לא קלויים ולא מומלחים) הינו בעל הערך התזונתי הגבוה ביותר. הוא עובר דרך תאי הגוף ושוטף אותם בנוזלים, באנזימים, בויטמינים ובמינרלים, מוציא עמו פסולת רבה, גורם לנו לאכול בדיוק במידה הדרושה (הוכח, כי אכילה פחותה מאריכה את תוחלת החיים !) ואינו נאגר בגוף כשומן, כאשר הוא נאכל בצירופים הנכונים. בתפריט כזה, אין צורך לספור קלוריות, לשקול ולמדוד. בתהליך החימום/בישול/אפייה, כל האנזימים שבמזון נהרסים ואנו מכניסים לגופנו מזון "מת". סוג התזונה משנה את מאזן החומצה-בסיס של הגוף. מצב חומצי גורם להשמנה ולהתפתחות למחלות ומצב בסיסי הוא הבסיס להרזייה ולבריאות טובה.

   

  המזונות המותרים :

  -                        פחמימות – רק מפירות וירקות בצורתם השלמה וכן בסלטים, בשייקים ובמיצים : פירות טריים ופירות יבשים (שאינם מכילים גופרית), ירקות טריים וירקות מאודים/מוקפצים קלות.

  -                        אגוזים וגרעינים (לא קלויים ולא מומלחים).

  -                        חלבונים דלי-שומן מן החי : מוצרי-חלב לבנים המכילים עד 5% שומן (בעיקר יוגורט-ביו), ביצים, דגים ובשר רזה (עוף והודו מבושלים ללא העור ופילה-בקר).

  -                        שומנים בלתי-רוויים (סוג השומן ה"טוב" ש"על הדרך" גם מוריד את רמות הכולסטרול ה"רע"=LDL ומעלה את כמות הכולסטרול ה"טוב"=HDL ובכך מסייע במניעת מחלות-לב) : שמן-זית, שמן-קנולה, טחינה, אבוקדו, וזרעי-פשתן.

  -                        לתיבול : דבש, קינמון, מיץ-לימון ורסק-עגבניות, מולסה,סילאן-תמרים ללא תוספת סוכר,סטיביה.

   

  המזונות האסורים :

   -    כל מזון המכיל קמח, סוכר ומלח (קס"ם - ברגע שנמנעים לחלוטין מכל מזון  המכיל את ה"שילוש
        הקדוש" הזה – מתחיל להתרחש קסם של ממש...)

  -    כל הדגנים : חיטה, שעורה, שיפון, אורז, תירס, דוחן, כוסמת ושיבולת-שועל – וכל דברי-המאפה

        ודגני-הבוקר המכילים אותם.

  -     עמילנים (תפוחי-אדמה, בטטות וקטניות מבושלות),

  -     כל מזון המכיל שומן מעל 5% (חמאה, מרגרינה, רטבים שמנים ומטוגנים למיניהם)

  -     כל מזון מעובד/מטוגן/מצופה

  -     ממתיקים מלאכותיים

  -     שימורים

  -     חמוצים

  -     תבלינים (פותחים את התיאבון)

  -     קפאין

  -     אלכוהול

   

  כל זמן שרוצים לרזות – יש לשמור באדיקות על העקרונות. חשוב לדעת ולזכור שברגע ש"חוטאים" ומוסיפים לתפריט אפילו מעט מהמזונות האסורים, כל הקלוריות שצרכנו נספרות והופכות לשומן ולנוזלים הנאגרים בגוף. בנוסף, כל חזרה למזונות המזיקים, פוגעת בגמילה ומחזירה אותנו למעגל ההתמכרות ההרסני. פרוסה של עוגת-קצפת שמשקלה 200 ג' עלולה "לעלות" לנו בקפיצה משמעותית (הרבה יותר מ-200 ג') במשקל, בגלל תגובת הגוף שכבר התנקה.

   

  למבוהלים מבין קוראיי – "צפירת הרגעה" : כמובן שאין הכוונה לוותר לתמיד על "הנאות החיים". כאשר עוברת תקופת הניקוי הראשונית ומתחילים לראות תוצאות,אני בודקת בהדרגה את תגובת הגוף לאכילת הפחמימות ה"טובות" ובמידה ולא נגרמת עלייה במשקל, מוסיפה אותם (בכמויות מוגבלות) לתפריט :

  לחם מקמח מלא, אורז מלא, קינואה, תירס, תפוחי-אדמה, בטטות וקטניות מבושלות : חומוס, פול, שעועית, אפונה, עדשים וכן סויה ומוצריה.


  ככל שמתקדם תהליך ההרזיה, רשימת המזונות המותרים הולכת וגדלה ויש גם צ'ופרים (הדבר משתנה באופן אינדיבידואלי ממטופל למטופל ודורש התנסות עם כל סוג בנפרד ומעקב אחרי תגובת הגוף לאכילה, עד שאנו מוצאים יחד את הנוסחא האישית המתאימה לכל אחד).

   

  בהצלחה,

   

  ד"ר טל שחר .N.D

  מרכז שחר לחיים חדשים

  המעגל 2א', גבעתיים 53260

  03-6704004 / 054-7999889

  talish98@zahav.net.il

  www.tal-shachar.co.il


  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  תזונה דיאטה

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן