בריאות שמלות ערב
בריאות
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית התמכרויות על מצב העישון באוסטריה: צעדים הססניים של מדינה האוהבת את החיים הטובים
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  על מצב העישון באוסטריה: צעדים הססניים של מדינה האוהבת את החיים הטובים

  על מצב העישון באוסטריה: צעדים הססניים של מדינה האוהבת את החיים הטובים
  בריאות אך מסתבר גם שהאוסטרים אוהבים מאוד לעשן, והם פחות אוהבים את הרעיון לוותר על הסיגריה המלווה mug של בירה קרה
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית

  פרופ' בן-עמי סלע, מנהל המכון לכימיה פתולוגית, מרכז רפואי שיבא, תל-השומר; החוג לגנטיקה מולקולארית וביוכימיה, פקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב

  בתעשיית התיירות מגדירים לא אחת את אוסטריה כ"מדינת בונבוניירה".

  אכן, תייר המזדמן לארץ אלפּים זו, הנעוצה בלב ליבה של אירופה הקלאסית, עומד משתהה לנוכח היופי הבלתי נדלה של פסגות הרים מושלגות, כרי דשא ירוקים, פּרות דשנות לוֹחכוֹת באחוּ, צִימֶרים מענגים בבתי אבן עם חזיתות מצועצעות המחזירים אותך לסיפור הנזל וגרטל, חופשות סקי בקיצבּהוּל, הוואלסים בווינה, המצוּדה הנשגבה בזלצבורג, והמוסיקה האלמותית של מוצארט המתנגנת ברקע.

  אוסטריה היא ארץ החיים הטובים, ואנשיה אינם אוהבים להיות מוטרדים על ידי דאגות שהן בדרך כלל מנת-חלקם של לאומים אחרים.

  אך מסתבר גם שהאוסטרים אוהבים מאוד לעשן, והם פחות אוהבים את הרעיון לוותר על הסיגריה המלווה mug של בירה קרה, עם נקניקיית פרנקפורטר שמלצית, על המרפסת המעוטרת של Frauenhuber Cafe לא הרחק מכנסיית Stephan. הסטטיסטיקה אמנם מוכיחה זאת, ועל פי הדו"ח האחרון שהנפיק Zoltán Massay-Kosubek, המתאם האוסטרי עבור ה-European Public Health Allianc, האוסטרים אף מעשנים כיום יותר מאשר אי-פעם בעבר, עלייה הנזקפת לגנותם של בני הנוער האוסטרים הלוקחים את העישון ברצינות, ותוהים על קנקנו כבר מגיל צעיר במיוחד.

  האוסטרים מדורגים כמעשנים כבדים המדורגים במקום הרביעי באירופה, בהתאם לנתוני משאל Eurobarometer, משנת 2012. נכון להיום 33% מעשנים שם באופן קבוע, בהשוואה ל-28% שהוא הממוצע של ה-EU, והרבה יותר מאשר אחוז המעשנים בצרפת ובאיטליה.

  רק היוונים, הבולגרים והלטבים חוטאים יותר בעישון. רק להדגיש את מעמדה האיתן של הסיגריה באוסטריה, נציין כאן שבכניסה הראשית של בית החולים המרכזי בווינה, Vienna's General Hospital, מוצב דוכן בולט לעין למכירת מוצרי טבק, בבחינת "עשן, ואם תחלה, אנו כאן לעזרתך"! 

  אחת הסיבות לעישון המוגבר של נערים ונערות בארץ הוואלסים, נובעת מהעובדה שאוסטריה היא אחת המדינות האחרונות באיחוד האירופי (EU), בה גיל 16 שנה נותר עדיין  גיל המינימום לרכישה חוקית של סיגריות. ואם תשאלו לדעתו של שר האוצר האוסטרי Hans Jörg Schelling שנכנס לתפקידו ב-1 בספטמבר 2014, הוא אינו מתכוון ליזום שינויים בתחום זה יחד עם שרת הבריאות שם, שהרי מכירת סיגריות היא ידידתם הטובה של שרי אוצר באשר הם, ובאוסטריה בשנת 2006 הרווחים ממכירת סיגריות המריאו לסכום המרשים של 60.5 מיליארד יורו, ובשנת 2011 התווספו עוד 12 מיליארד יורו לרווחים שהושגו חמש שנים קודם לכן.

  אגב, סיגריות באוסטריה זולות משמעותית בהשוואה לכל מדינה במערב אירופה, כאשר מחיר חפיסה בממוצע הוא 4.9 יורו, בהשוואה ל-7.0 יורו בצרפת, ו-11.0 בבריטניה. סיגריות זולות יותר, מעודדות עישון רב יותר, זהו חוק טבע.

  נכון להיום באוסטריה פחות משניים מכל חמישה מעשנים (37%) ניסה אי-פעם לחדול לעשן, מה שהופך את אוסטריה לאחת המדינות הגרועות ביותר מבחינת מאמצי הגמילה מעישון ב-EU.

  בהתאם, שיעורי סרטן הריאות באוסטריה גבוהים. אך מדוע בכל זאת אוסטריה מתעקשת לפגר אחר מדינות אירופיות אחרות בניסיונן לגרום לאנשים להפסיק לעשן? Massay-Kosubek סבור שיש לכך 2 סיבות: האכיפה המאוד מוגבלת על איסורי עישון במקומות ציבוריים, וחסר האמביציה של הממסד האוסטרי לעסוק בעשייה חינוכית בקרב בני הנוער שם להתריע בפניהם על נזקי העישון.

  לשאלה האם הרווחים הגדולים ממיסי סיגריות הזורמים לאוצר המדינה, תורמים אף הם למסורבלות של השלטון האוסטרי בכל הקשור להגנה על בריאות נתיניו מפני עישון, עונה Massay-Kosubek, שאכן זו אחת הסיבות. הוא סבור שעל ידי העלאה ניכרת במיסוי על סיגריות, ניתן היה לפצות את האוצר האוסטרי, ולהגביל את העישון בעיקר בקרב נערים ונערות במדינה זו.

  באוסטריה לשם דוגמה, אין משווקים סיגריות כאשר על גבי החפיסות מופיעות אותן תמונות מאיימות ומרתיעות המתארות תחלואות שנגרמו מעישון, ומשרד הבריאות האוסטרי עדיין לא התייחס באופן פסקני מה התייחסותו לנושא הסיגריות האלקטרוניות. כאשר Massay-Kosubek נשאל לדעתו על הסיגריות האלקטרוניות, הוא סבור שיש לאלה פוטנציאל עצום להילחם במגיפת העישון, ומוסיף שאם שוק הסיגריות האלקטרוניות יהיה תחת ביקורת ופיקוח זהירים, הוא יוכל לתת אמצעי הולם למלחמה בנגע העישון.

  מתוך ציטוט של חוות דעת עדכניות של ה-European Public Health Allianc, מוסיף Massay-Kosubek  שאין ספק שסיגריות אלקטרוניות הרבה פחות מזיקות מאשר סיגריות קונבנציונאליות, וכן שאין כל ראיות משכנעות עד כה שעישון סיגריות אלקטרוניות עלול לשמש פתח כניסה "תמים למראה" לעולם העישון, או  שעישון סיגריות אלקטרוניות עלול לתת נורמליזציה מחודשת לכל נושא העישון שכבר זכה לכינוי "אויב הציבור".

  אכן, עשרות רבות של מאמרים בשנה האחרונה מצטטים ראיות אמפיריות הנערמות המדווחות באופן עקבי צל כך שסיגריות אלקטרוניות פחות מסוכנות מעישון סיגריות קונבנציונאליות ב-90-95%.

  אין כלל ספק בכך שעישון מיד שנייה, והנזק שנגרם לצופים מהצד על ידי מעשני סיגריות אלקטרוניות זניח לחלוטין.

  נשאלת לכן השאלה מדוע שרת הבריאות האוסטרית החדשה, Sabine Oberhauser, שהחלה את תפקידה ב-1 בספטמבר 2014, ומצהירה על נחישותה למלחמה עיקשת בעישון, מתנגדת לא רק לעישון סיגריות רגילות אלא אף לעישון סיגריות אלקטרוניות בבתי קפה ובבארים? לכך אין תשובה מיידית, ונראה שהיא עדיין "טרייה" בתפקידה, והחלטתה הנוגדת גם את הסיגריות האלקטרוניות מזכירה במידה רבה את החלטת ועדה של משרד הבריאות כאן בישראל משנת 2013, לפסול סיגריות אלקטרוניות עוד טרם לימוד הנושא לעומקו.

  דרכה של שרת הבריאות החדשה לא תהיה קלה. שתי מפלגות שלטו באוסטריה כמעט ללא הפסקה החל משנת 1945, הסוציאל-דמוקרטים ומפלגת העם השמרנית(ÖVP) , ושתי מפלגות שלטון אלו נוטות מהימנעות ממאבק עם השדולה החזקה של מעשנים במדינה זו. על פי Karl Krajic, סוציולוג ומומחה בריאות במכון Ludwig Boltzmann בווינה, השמרנות הטבועה בממסד האוסטרי, מונעת כל החלטה שיש בה כדי לשנות את הסטאטוס-קוו של "תן למעשנים לעשן"!

  ואמנם, לשכת המסחר האוסטרית מתנגדת לאיסור מוחלט של עישון במקומות ציבור, וטוענת שמסעדות, בתי קפה ומקומות בילוי שם השקיעו קרוב ל-100 מיליון יורו כדי להקים חדרי או פינות עישון בהתאם לחוק המתון בנושא זה שהתקבל באוסטריה בשנת 2009.

  ואם לחזור לנושא הסיגריות האלקטרוניות, כדאי לציין שבארה"ב כמיליון מעשנים שם הפסיקו לעשן מוצרי טבק ועברו לצרוך סיגריות אלקטרוניות, כאשר ב-5 השנים האחרונות הן באו במקומם של כמיליארד חפיסות סיגריות רגילות, תוך שהן מוכיחות עצמן יותר מאשר טבליות הניקוטין, דיסקיות הניקוטין או משאפי הניקוטין שקבלו את ברכת ה-FDA מזה שנים.

  אין עדיין כל הוכחה לכך שסיגריות אלקטרוניות יוצרות תלות בניקוטין. הנעזר בסיגריה האלקטרונית מקבל כמות ניקוטין מסוימת, מה שנותן לו תחושה שהוא מעשן, אך בלי לספוג לתוכו את העטרן (tar) או את עשן הסיגריות הרעיל והמסרטן.

  כאשר נכנסים בווינה לחנות NikoBlue לממכר סיגריות אלקטרוניות ב-Schwedenplat, הם מציעים את מרכולתם עם דרגות ניקוטין שונות, החל ב-0.08 מיליגרם, ועבור דרך מינונים של 0.06, 0.03 עד לאפס. אין אנו יודעים עדיין האם סיגריות אלקטרוניות תהיינה התשובה הסופית להפסקת עישון, אך באופן לא רשמי הזבנים ב-NikoBlue יודעים לספר על לקוחות רבים המספרים להם שמבחינתם "מאש החלו עם הסיגריה האלקטרונית הם אינם מעשנים יותר טבק".          

  ולסיום, כמחווה חד-פעמי של מדור זה לאלה מקוראיו המעשנים שעדיין לא השתכנעו ברעה שבעישון, ואשר מתכוונים לנסוע בקיץ הקרוב לאוסטריה, אנו מביאים כאן פרטים של שלושה בתי מלון מעולים בווינה, ובתוכם אף מלון Inter-Continental היוקרתי, המציעים "חדרי אירוח למעשנים" ללא כל הגבלה. מצורפות גם חווות דעת נלהבות של אורחים מעשנים שבילו לאחרונה בשלושת בתי מלון הללו, ובפי כולם שיר הלל על ה-smoking facilities המשובחים. "תרבחו ותעשנו"! 

   

  Hotel ibis Wien Mariahilf 3.0 of 5 

  Savings alert:

  2 travelers mentioned "smoking room" when describing this hotel.

  "Excellent"

  "We checked in at about 10 am and we were thrilled that we could opt for a smoking room. It was on the 13th floor and the view was amazing. The room was spacious and very clean, with 3 ash-trays..."

  “Bad experience”

  "We asked for a smoking room, they didn't have one available. I don't understand this very well, if there are more smokers than rooms, why don't you allow more smoking rooms? Anyway..."

  InterContinental Wien 5.0 of 5Special Offer

  Savings alert:

  Show Prices

  2 travelers mentioned "smoking room" when describing this hotel.

  "Great hotel to visit again"

  "Great breafast, top conditions, smoking room granted with no problems. Room was a bit small and same as bathroom, but as I was alone, and could smoke sitting on the balcony and watching the graet view of Wien.

  "Very elegant"

  "…which by the way, one of the few grand hotels who can guarantee an smoking room (indispensable for my companions) in advance...."

  Small Luxury Hotel Das Tyrol 4.0 of 5Travelers' Choice® 2015 Winner

  Show Prices

  1 traveler mentioned "smoking rooms" when describing this hotel.

  "Great for both business and leisure travellers"

  "There are a few smoking rooms available. I stayed in room 55 which was a corner room with a bath. From the floor plan, I noticed that the corner rooms are slightly larger. I loved the hotel and certainly smoking in the room made this a great leisure time..."

  בברכה, פרופ' בן-עמי סלע. 


  02/05/2015
  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  עישון

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן