בריאות שמלות ערב
בריאות
                 בריאות | הריון | דיאטה תזונה | ויטמינים ומינראלים | צמחי מרפא | הורים - הורים וילדים | מין - זוגיות | בריאות וטיפוח העור | מרפאות מומחי טבעלייף | דף הבית  
בריאות הגבר
| בריאות האישה | לב - מחלות הלב | סרטן | דיכאון - בריאות הנפש | רפואה משלימה כל הכתבות מא' ועד ת'   |   SHOP ON-LINE   |   צור קשר
חיפוש בריאות

  חדש - אבחון עצמי
  סובלים מבעיה כלשהי ? 
  כאבים בחזה, פריחה 
  בעור, כאב במתן שתן,
  דלקת בשד, כאבי בטן,
  כאבי מחזור  ועוד......
  ענו לשאלונים שערכו 
  רופאים ומומחים צפו מיד
  באבחון מקצועי און-ליין.
  לגשת לאבחון המתאים
  לכם הקליקו כאן...
  ניתוח מצבך הרפואי
  מלאו שאלון  און-ליין 
  ותקבלו מיידית את ניתוח
  הפרופיל הרפואי והרגשי 
  שלכם.  הקליקו  כאן
  עוד באתר טבעלייף
 • דיכאון
 • דיאטה - לקרוא
 • כאבי מחזור
 • כאבי גב
 • אלרגיה
 • מחשבון קלוריות
 • מחשבון BMI
 • מחשבון משקל
 • פענוח בדיקות דם
 • ויטמינים ומינראלים
 • מתכוני בריאות
 • מזון למוח
 • גברים נשים וסקס
 • סרטן
 • צמחי מרפא
 • סוכרת
 • פורום    Forum
 • דף הבית מחלות קורונה קורונה - טיפול בקורונה - על המאמצים הדרמטיים למצוא תרופות כנגד נגיף הקורונה.
  מין וזוגיות בריאות העור תזונה ודיאטה מחשבונים כתבות חמות פורומים ורופאים
  בריאות הנפש הורים וילדים הריון ולידה חיפוש אינדקסים ווידאו
     
   

  קורונה - טיפול בקורונה - על המאמצים הדרמטיים למצוא תרופות כנגד נגיף הקורונה.

  בריאות קואונה - על פי 2 ארגונים העוסקים באיתור ותיעוד של ההתקדמות בניסויים קליניים שנועדו למצוא תרופות פוטנציאליות כנגד הדבקות בנגיף COVID-19, נכון ל-20 במרס, 29 ניסויים ב-phase 2 או phase 3 מתקיימים או מתוכננים בבתי חולים בסין האמורים לספק תוצאות ראשונות בחודש אפריל בו אנו נמצאים, וזאת לא בכדי: סין היא מקור המגיפה העולמית של נגיף הקורונה.
  כתבות נוספות באותו הנושאהדפסשלח לחברדף הבית

  פרופ'  (אמריטוס) בן-עמי סלע, המכון לכימיה פתולוגית, מרכז רפואי שיבא, תל-השומר; החוג לגנטיקה מולקולרית וביוכימיה (בדימוס), הפקולטה לרפואה סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב.

  על פי 2 ארגונים העוסקים באיתור ותיעוד של ההתקדמות בניסויים קליניים שנועדו למצוא תרופות פוטנציאליות כנגד הדבקות בנגיף COVID-19, נכון ל-20 במרס, 29 ניסויים ב-phase 2 או phase 3 מתקיימים או מתוכננים בבתי חולים בסין האמורים לספק תוצאות ראשונות בחודש אפריל בו אנו נמצאים, וזאת לא בכדי: סין היא מקור המגיפה העולמית של נגיף הקורונה (Koch ו-Pong ב- BioCentury Inc מ-20 במרס 2020). 

  שבע מתוך ניסויים אלה מבררים אפשרות בתרופות קיימות שכבר אושרו לטיפול במלריה, כולל 4 ניסויים על hydroxychloroquine או על chloroquine phosphate. רוב הניסויים כצפוי מתבצעים על תרופות אנטי-נגיפיות קיימות, כאשר 9 ניסויים ב-phase 3 בוחנים את התכשיר remdesivir במספר מדינות ואמורים לספק תוצאות עד סוף חודש אפריל. מועמדים פוטנציאליים אחרים הנבחנים כיום הם תכשירים מרחיבי כלי דם, קורטיקו-סטרואידים, תכשירים חיסוניים, חומצה ליפואית, bevacizumab ו-recombinant angiotensin-converting enzyme 2

  הקואליציה למחקר קליני כנגד COVID-19 היא בעלת מספר מטרות: לזרז הערכות מהירות של ניסויים קליניים המאושרים על ידי ועדות אתיקה וגופים רגולטוריים בארצות שונות, לתרום לאישור מהיר של תכשירים בעלי פוטנציאל טיפולי, להבטיח אנליזה סטנדרטית מהירה של יעילותם ובטיחותם של התכשירים המוצעים, ולזרז החלפת מידע בין העוסקים בדבר לפני הבאת התכשירים לפרסום בקהילייה הרפואית ובציבור ( COVID-19 Clinical Research Coalition ב-Lancet משנת 2020, ו-Maguire & ו-Guérin ב- Wellcome Open Research משנת 2020).

  ניסויים phase 3

  א) התכשיר Remdesivir המפותח על ידי חברת Gilead Sciences, מככב בניסויים קליניים אחדים ותוצאות ראשוניות של ניסויים אלה צפויים בחודש מאי 2020 על פי Devlin ו-Samle ב-The Guardian מפברואר 2020. ניסויי phase 3 של תכשיר זה מתבצעים ב-15 חברות בהונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה וארה"ב בימים אלה על פי Lee ב-MarketWatch מ-21 במרס, Mukherjee ב-Fortune מ-26 בפברואר ו- Pagliarulo ב-BioPharma Dive משנת 2020. 

  ב) התכשיר Favipiravir המיוצר על ידי חברת Avigan, אושר ביפן לטיפול בחולי COVID-19, כאשר במקור הוא אושר כבר בשנת 2014 לטיפול במספר מחלות נגיפיות, ונמצא בטיחותי ויעילות ראשונית בניסוי מוקדם בעיר Shenzhen בסין (Zhang ו-Liu ב- Journal of Medical Virology משנת 2020, ו-Gregory ב-The Independent משנת 2020).  

  ג)  ASC-09 + ritonavir (כטבלית פומית) מיוצר על ידי החברה הסינית  Ascletis Pharma Inc.. שהוא HIV-1 protease inhibitor במשולב עם ritonavir, והוחל אתו בניסוי phase 3 בחודש פברואר בסין כדי לבחון יעילותו כנגד COVID-19 (על פי Carey ב-BioWorld משנת 2020). 

  ד) התכשיר tocilizumab שהוא נוגדן חד-שבטי עם פעילות כנגד הקולטן של הציטוקין IL-6 הקשור לתהליכי דלקת, ומשווק כבר תחת שם המותג Actemra לטיפול בארתריטיס. תכשיר זה נבחן כעת ליעילותו ובטיחותו כנגד דלקת ריאות בחולים מאושפזים עם COVID-19 (על פי Slater ב-Cancer Network משנת 2020). יצרן תכשיר זה, חברת Genentech הכריזה שבאפריל יתחיל ניסוי phase 3 במספר מדינות.   

  ה) Hydrochloroquine ו-chloroquine: בסוף ינואר 2020 הודיעו חוקרים סיניים שמחקר בחינתי עם chloroquine נתן "תוצאות טובות למדי בעיכוב נגיף קורונה החדש". כזכור, chloroquine הוצע בזמנו לטיפול כנגד ה-SARS-CoV, כאשר בניסויים un vitro נמצא עיכוב של הנגיף (Strovel וחב' ב-Assay Guidance Manual. Eli Lilly & Company משנת 2016).
  ארבעה ניסויי
  phase IV עם hydroxychloroquine או עם chloroquine נמצאים בעיצומם בבתי חולים בסין, והתוצאות צפויות במהלך חודש אפריל. ב-28 במרס ה-FDA נתן אישורו לטיפול בטבליות פומיות של chloroquine phosphate או של hydroxychloroquine sulfate תחת תקנת emergency use authorization, לטיפול בחולים עם COVID-19 (על פי Hinton בבולטין של ה-FDA).

   איש בכיר בסוכנות זו פסק ש- "סביר להאמין שהתועלת בטיפול עם
  hydroxyhloroquine phosphate על בסיס הממצאים עם SARS-CoV-2, עולה על הסיכון בתכשיר זה. ממצאים ראשוניים מצאו ש-chloroquine עשוי להיות יעיל ובטיחותי בטיפול בחולי COVID-19 (על פי Gao וחב' ב-BioScience Trends משנת 2020 ו- Cortegiani וחב' ב-Cortegiani משנת 2020).
  המחלקה של מדע וטכנולוגיה של חבל
  Guangdong בסין פרסמה דו"ח הקובע ש-chloroquine phosphate "משפר את מצב החולים ומקצר את משך אשפוזם", וממליץ על הטיפול בתכשיר זה לחולים קלים ומתונים של המשבר הריאתי הנגרם מנגיף הקורונה. הדו"ח התפרסם ב-Chinese Journal of Tuberculosis and Respiratory Diseases בפברואר 2020. 

  הטיפול ב-chloroquine הומלץ על ידי רשויות בריאות בסין, בדרום קוריאה ובאיטליה במקרי הדבקה ב-COVID-19 (על פי Sung-sun ב-Korea Biomedical Review מפברואר 2020), למרות שגופים אלה וכן ה-CDC באטלנטה מדגישים שיש הוריות-נגד לתכשיר זה במטופלים עם מחלת לב או עם סוכרת. . 

  בפברואר 2020, שני תכשירים נוגדי מלריה אלה נמצאו מפחיתים ביעילות את התחלואה ב-COVID-19, אם כי בהמשך נמצא ש-hydroxychloroquine יעיל יותר מ-chloroquine, והוא אף נסבל יותר ועל פרופיל בטיחותי טוב יותר (Yao וחב' ב- Clinical Infectious Diseases משנת 2020), זאת על סמך ממצאי הדמיה בריאות והתייחסות לקיצור משך המחלה.
  אגב, בארה"ב 
  hydroxychloroquine זמין יותר מאשר chloroquine. יצוין שעל פי ה-CDC למרות ששתי התרופות האחרונות מומלצות במספר ארצות לטיפול בחולי COVID-19 מאושפזים, אין ראיות מוצקות מניסויים קליניים בארה"ב עד מרס 2020. ניסויים קליניים מוקדמים מתוכננים בארה"ב להערכת היעילות והבטיחות של hydroxychloroquine.  

  ניסויים ב-phase 2:  

  שלושה תכשירים נוסו עד כה ב-phase 2 אם כי שיעור ההצלחה עם תכשירים אלה בדיסציפלינות הקליניות השונות הוא רק של 10-15% (על פי Van Norman ב- Journal of the American College of Cardiology משנת 2019, ו-Fogel ב-Contemporary Clinical Trials & Communication משנת 2018). תכשירים האמורים הם: BDB-1 שהוא נוגדן חד-שבטי כנגד C5a (ומיוצר על ידי Staidson Pharmaceuticals בבייג'ין ומנוסה כעת בסין; התכשיר brilacidin שהוא תכשיר אנטיביוטי תוצרת Innovation Pharmaceuticals Inc; התכשיר Kevzara שפעילותו נוגדת-דלקת נמצא בשלב מוקדם של ניסויים על ידי החברות Regeneron ו-Sanofi, ב דבר יכולתו להפחית תסמיני COVID-19.  
  מחקר קדם-קליני לקביעת הפוטנציאל של טיפולים שונים כנגד COVID-19: מדובר בניסויים in vitro ו-in vivo שמטרתם לאתר תרפיה על ידי יצירת תרכיב, או טיפול על ידי נוגדנים חד-שבטיים המכוונים כנגד הנגיף, והם מכוונים לקבוע את המינון המתאים ואת הטוקסיות האפשרית (Dhama וחב' ב-Human Vaccines and Immunotherapeutics משנת 2020). 

  להשלמת השלב הקדם-קליני של פיתוח תרופה, ולבחינת יעילותה ובטיחותה במאות או אף באלפי בני-אדם מודבקים ב-COVID-19, נזקקים בדרך כלל ל-1-2 שנים (Grenfell ו-Drew ב- ScienceAlert משנת 2020, Preston ב-The Boston Globe ממרס 2020, ביל גייטס ב-New England Journal of Medicine מפברואר 2020, Spinney ב-The Guardien ממרס 2020, ו-Deese ב-The Hill ממרס 2020). למרות המאמצים הבלתי נלאים שיעור ההצלחה של תכשירים מועמדים להשיג בסופו של תהליך אישור לטיפול במחלות מדבקות הוא 19% בלבד, ושיעור ההצלחה של תרכיבים לקבל אישורים אלה הוא אף נמוך יותר, 11.5% (על פי Wang וחב' ב-Pharmaceutical Medicine משנת 2012). 

  תכשירים מעכבים של נגיפים, מעודדים חסינות או נוגדנים רלוונטיים: בחודש מרס 2020, זוהה האנזים protease של נגיף SARS-CoV-2 כיעד לתרופות הניתנות לאחר ההדבקה. אנזים זה חיוני לתא הפונדקאי לשכפל את חומצת הגרעין RNA של הנגיף ולגרום להתרבותו. על מנת למצוא את האנזים, החוקרים השתמשו בגנום שפורסם על ידי החוקרים הסיניים בינואר 2020על מנת לבודד את ה-protrease העיקרי (Zhang וחב' ב-Science מחודש ינואר 2020). 

  מעכבים כנגד ה-protease כגון lopinavir ו-ritonavir אושרו לטיפול במקרה של הדבקות בנגיף HIV, וגילו בניסויים פרלימינריים פעילות כנגד נגיפי קורונה מסוג SARS ו-MERS (על פי Kupferschmidt ו-Cohen ב-Science Magazine ממרס 2020, ו-Li ו- De Clercq ב-Nature Reviews ממרס 2020).
  טיפול משולב עם 2 התכשירים האחרונים נוסה בשני ניסויי
  phase 3 בפרוייקט גלובלי הקרוי Solidarity כנגד COVID-19.
  למרבה האכזבה ניסוי מוקדם בסין של טיפול משולב של
  lopinavir ו-ritonavir לא הראה כל השפעה בחולים מאושפזים עם COVID-19 (על פי Cao וחב' ב-New England Journal of Medicine משנת 2020).

  עד מרס 2020 פותחו אינטרפרון אלפא ו-umifenovir כטיפול אנטי-נגיפי שלאחר ההדבקה (Li ב-Nature Reviews: Drug Discovery מחודש מרס 2020, ו-Dong וחב' ב-Drug Discoveries and Therapeutics מפברואר 2020). מספר תכשירים מועמדים נוספים כולל כאלה של תרפיה חיסונית ונוגדנים נוספים נמצאים בשלבי פיתוח ( Bennett ב-Business Vancouver מחודש פברואר 2020).  

  מאמץ קליני ומחקרי כגון זה שאנו חווים כיום למציאת פתרון תרופתי מניעתי לפנדמיה של קורונה, לא זכור לנו מאז ומעולם. כולנו מקווים שאכן מאמץ זה יישא פרי בשבועות הקרובים, ואם יש תחושה שהמשיח המובטח על ידי ליצמן מתמהמה קצת ולא מגיע...אין לח"מ ספק שאף הוא אינו חסין בפני הנגיף.    

  בברכה, פרופ' בן-עמי סלע.


  11/04/2020
  לעוד מידע כדאי ומומלץ ביותר לבקר בדף הבית של טבעלייף
  לחצו כאן לכניסה
   
     
  לחץ כאן לכתבות נוספות באותו הנושא
  מאד מומלץ לקרוא כתבות נוספות מכיוון שבדרך כלל רק בטבעלייף הכתבות הינן מאת
  כותבים שונים או מחקרים שונים, מזוויות ראייה שונות, ע"פ ניסיון שונה, לפעמים ע"פ
  רפואה קונבנציונאלית, לפעמים ע"פ רפואה משלימה ולפעמים ע"פ שילוב שתי השיטות.
  לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר

  קורונה - טיפול בקורונה

  כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
  כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ובשום פנים ואופן אין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר, ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו בלבד.

  אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים
  הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.
  בכל השייך לפרסום באתר כולל כתבות מרפאות ופורומים ניתן לפנות אלינו צור קשר  דיאטה פורומים מחשבונים ויטמינים | צמחי מרפא | שמנים צמחיים
  תנאי שימוש | הריון | בריאות | דיאטה | גברים | נשים | ילדים | מתכונים
  רפואה אלטרנטיבית | רפואה טבעית | רפואה משלימה | רפואה סינית | רפואה רפואת ילדים
  רפואה בריאות כללית | רפואה כללית בריאות | פסיכולוגיה | הורים וילדים | הרכבים 
  בריאותדיאטהרפואה
   מחלות
  רפואה בריאותמחלות איכות חייםרפואה בריאות
   
   
   
   
   
   
   
    לחיפוש מתקדם לחץ כאן