25.05.2020    יום שני
כרגע 321 גולשים באתר
טבעלייף
חיפוש תנאי שימוש צור קשר קניות לוחות הודעות כל הכתבות מא' עד ת' דף הבית
הדפס
שלח לחבר
חשיבות והמלצות לביצוע פעילות גופנית
חשיבות והמלצות לביצוע פעילות גופנית

בשנים האחרונות, גוברת המודעות לביצוע פעילות גופנית כאמצעי להחלמה ולמניעת מחלות, אולם עדיין רק כ-10-15% מכלל האוכלוסיה עוסקים באופן סדיר בפעילות הגופנית.
לביצוע סדיר של פעילות גופנית ישנן שתי השפעות:
האחת, שיפור כללי במצב הגופני, מערכת השלד מתחזקת, כושר הלב –ריאה גם הוא משתפר תחושת חוזק ורעננות בחיי היום היום דבר שמוביל לשיפור במצב הרוח וכי"וב.
ההשפעה השניה הינה השפעה ישירה על גורמי סיכון ופרמטרים פזיולוגים אשר מונעים באופן ישיר את התפתחותן של מחלות שונות לדוגמא : ירידה בלחץ הדם, שיפור בפרופיל השומנים, איזון ברמות הסוכר, ירידה בקצב הלב, ירידה במשקל וכ"ו.

אם כך מדוע רק אחוז קטן של האוכלוסיה עוסק בפעילות גופנית? לתופעה זו ישנן מספר סיבות:
1. חוסר מודעות- בארץ בניגוד לארצות אחרות קיימת חוסר מודעות והמעטה בחשיבות הפעילות הגופנית, בקרב הפרסונל הרפואי.
2. לביצוע פעילות גופנית באופן סדיר צריך להקדיש זמן בחיי היום-יום זאת בניגוד לתרופה שאנו נוטלים בבוקר, וצריך משמעת עצמית על מנת להנות מהשפעות המיטיבות של הפעילות יש צורך לבצע אותה 3- 4 פעמים בשבוע למשך 30 דקות לאורך כול שנות לחיינו, ובמידה ונפסיק נאבד את רוב מה שהישגנו.

ובכן מה לעשות, יש לזכור שלעולם לא מאוחר להתחיל בפעילות גופנית גם אם לא עסקנו מעולם בפעילות כשנתחיל בתוך 3 חודשים כבר נרגיש בתוצאות. דבר שני, מחקרים רבים מראים שגם בביצוע פעילות גופנית מתונה בפרק זמן שציינתי ניתן להגיע לשיפור בפרופיל הרפואי.
בנוסף על מנת שנתמיד בפעילות הגופנית יש להיוועץ באדם בעל ניסיון וידע בתחום הפעילות הגופנית. לאדם צעיר ובריא כול תוכנית לפעילות וכל סוג ספורט מתאימים. אך לאדם בגיל מבוגר או אדם הסובל מבעיות רפואיות יש צורך להתאים תוכנית פעילות אישית. נכון שהתבנית של הפעילות הגופנית ב 90% מהאנשים תהיה זהה אך עדיין יש 10% התאמה בין אדם לאדם שעלולים לעשות את ההבדל.

בחרו את המסגרת המתאימה לכם, במידה ואתם יודעים שלא תתמידו נסו לבצע את הפעילות בקבוצה כך שתיוצר מסגרת מחייבת, הקפידו על נוחות ונגישות לביצוע הפעילות. בחרו בפעילות שבה תפיקו את מירב ההנאה, ההנאה היא מרכיב חשוב ביכולת התמדה.

לסיום לא משנה באיזה פעילות בחרתם לעסוק תתיחסו אל עצמכם כאל מקצוענים, לבשו ביגוד ונעלים מתאימות, בצעו את הפעילות בצורה מסודרת בצעו חימום ושחרור, ובצעו מעקב אחרי זמן הפעילות, עוצמת הפעילות, והרגשתכם בזמן ולאחר הפעילות.
בשבועות הבאים הביא אפרט מספר מאמרים בנושאי פעילות גופנית ובריאות.

שי גרינברג - פיזיולוג MSc      אודות שי גרינברג
 הוסף וקרא תגובות לכתבה
: כתבות נוספות באותו הנושא
נטילת חלבון מיד לאחר אימון כח משפרת את גדילת השריר
: כתבות נוספות מאת המחבר
לחץ כאן לכתבות נוספות מאת המחבר
כל הכתוב ו/או המתפרסם בטבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, איבחון, ו/או המלצה לטיפול זה או אחר ו/או נטילת חומר זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.
הצטרף לטבעלייף וקבל מידע
הצטרף לטבעלייף וקבל מידע בנושאים
המעניינים אותך ובנוסף מבצעים

לחיפוש מתקדם לחץ כאן
כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר טבעלייף הוא מידע בלבד, ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון, ו/או המלצה לטיפול כזה או אחר,
ו/או נטילת חומר כזה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו.

אין להעתיק או להשתמש בחומרים הנמצאים באתר לרבות כתבות, שאלות ותשובות במרפאות הרופאים,
הודעות הפורומים ו/או כל חומר אחר המוצג באתר ללא אישור מפורש והחתום ע"י מערכת טבעלייף.

כל הזכויות שמורות. האתר עוצב נבנה ומתוחזק ע" G.I.E.C.S www.giecs.com